Sociálne siete

Všetko o COREtec

/
/
Všetko o COREtec

Montáž

Návod na inštaláciu COREtec kompozitnej vinylovej podlahy

Použitie

Použitie COREtec kompozitnej vinylovej podlahy.
Pozrite si naše realizácie:

  • na stene
  • v kúpeľni
  • detail medzi chodbou a sprchou bez prechodovej lišty
  • schody
  • dvere

Vieme vyrobiť aj stoly a nábytky z COREtec

Príslušenstvo

Originálne lišty

(zhodný dizajn s podlahou)
70SP3 …. X - 19,58 €/m
70SQR …. X - 10,41 €/m
70SK3 .... X - 17,91 €/m
70MD3 .... X - 10,83 €/m
70QR3 .... X - 8,33 €/m
70TM3 …. X - 11,66 €/m
70FT3 .... X - 11,66 €/m
70R3 .... X - 12,50 €/m
70BT3 .... X - 12,50 €/m
70ST3 .... X - 12,91 €/m

Originálne pretierateľné lišty (biela farba)

70PSK2000-1 - 18,50 €/m
70PSK2000-2 - 12,50 €/m
70PKS2300-3 - 11,30 €/m
70PSK2300-2 - 8,26 €/m
70PSK2300-1 - 5,65 €/m

Starostlivosť

Starostlivosť o kompozitnú vinylovú podlahu COREtec

COREtec Denný Čistič

Zachová pôvodný vzhľad vašej podlahy. Na denné použitie

COREtec Denný Čistič je sviežo voňajúci, rýchloschnúci a vysoko koncentrovaný čistič, ktorý je vhodný pre všetky podlahy COREtec. Ľahko odstráni nečistoty pri stieraní podlahy a dodáva podlahe nový vzhľad. Nezanecháva zvyšky, takže zostane zachovaný pôvodný vzhľad. Na pravidelné hĺbkové čistenie používajte COREtec Intenzívny Čistič.

16,99€

COREtec Intenzívny Čistič

Pre stále čistú podlahu bez šmúh. Pre pravidelnú údržbu.

COREtec Intenzívny Čistič odstráni staré ochranné vrstvy a pretrvávajúce nečistoty. Vhodný na všetky podlahy COREtec. Použite na začiatku a potom každých 6 mesiacov (alebo častejšie podľa potreby). Na každodenné čistenie podlahy používajte COREtec Denný Čistič. Máte na vašej podlahe škvrny a šmuhy? Použite Intenzívny Čistič a odstráňte zvyšky starého produktu.

16,99€

Odstraňovač škvŕn

Odstraňovač škvŕn je špeciálne navrhnutý odstraňovač lepidla, škvŕn a znečistení ako napr. atrament, lak na topánky, fixa, guľôčkové pero, kozmetika, mastnota, olej, disperzné farby, laky a zvyšky vodeodolného lepidla na všetkých podlahách COREtec.

18,99€

Čistiaca sada

Obsah balenie: 1x COREtec Denný Čistič, 1x COREtec Intenzívny Čistič, 1x Odstraňovač škvŕn

46,99€

Katalógy

Produkty s hrúbkou:

15 mm

Certifikáty

Sme iní ako ostatní. Doživotná garancia pre byty a domy! Disponujeme certifikátmi kvality ovzdušia v interiéri – spĺňajú najprísnejšie kritéria – neuvoľňujú sa žiadne nežiadúce látky ani pri podlahovom kúrení do ovzdušia

Doživotná garancia bytové priestory, 10-ročná garancia komerčné priestory
US Patent - patentovaná vinylová podlaha COREtec
Certifikát CE
Certifikát A+ kvalita ovzdušia v interiéri
Certifikát na najvyššiu kvalitu ovzdušia v interiéri A+
Certifikát na najvyššiu kvalitu ovzdušia v interiéri Green guard gold
Certifikát bez olova
Certifikát bez ftalátov
Certifikát na najvyššiu kvalitu ovzdušia v interiéri EC1
Certifikát na najvyššiu kvalitu ovzdušia v interiéri DIBt
Certifikát na najvyššiu kvalitu ovzdušia v interiéri AgBB
Extra odolný povrch
Účel použitia veľmi namáhané kancelárske priestory
Účel použitia veľmi namáhané priemyselné priestory

Často kladené otázky

Vyberte si kategórie pre viac odpovedí.

Kúpa

Kompozitná vinylová podlaha najnovšej generácie!
Viacvrstvová 100% vodeodolná prémiová rigidná plávajúca podlaha s korkovou podložkou pre zdravé bývanie s doživotnou garanciou!
COREtec je najnovšia generácia parkiet a dlažieb.

COREtec kompozitná vinylová podlaha pozostáva z viacerých vrstiev. Je to najnovšia generácia kompozitných vinylových podláh. Na vrchu je vrchná vrstva, ktorá zabezpečuje odolnosť voči  poškodeniu podlahy. Je to mix akrylu a korundu. Záťaž je až 33/42 – vysoká záťaž kancelárskych priestorov. Pod vrchnou vrstvou je dekoračná vinylová vrstva – dekor, ktorý vidíte. Pod touto vrstvou sa nachádza jadro lamely, ktoré obsahuje cca 50% panenského vinylu a cca 50% kameňa. Toto jadro má výrobca US Floors patentované. Je nenasiakavé a veľmi stabilné. A napokon je tu korková vrstva. Plávajúca podlaha zabezpečuje možnosť montáže priamo na betón alebo anhydrit, ktorý nemusí byť v 100% stave, na keramiku, alebo starú podlahu, pretože zvláda nerovnosti až 4mm na 2bm. Nemusíte podklad stierkovať, nivelizovať atď, čím vám šetríme čas a peniaze!

Áno. Výrobca totiž používa pri výrobe tzv. panenský vinyl – neobsahuje žiadne zmäkčovadlá ani rozpúšťadlá, ako bežné vinylové podlahy. COREtec kompozitná vinylová podlaha disponuje najprísnejšími certifikátmi kvality ovzdušia v interiéri ako napr A+, bez olova, bez ftalátov, Green guard gold, EC1 atď. Pozrite sa v našich katalógoch na zadných stranách. Teda aj keď máte vo svojom dome alebo byte podlahové kúrenie, kompozitné vinylové podlahy COREtec Vám nebudú nič uvoľňovať do vzduchu – ľudovo povedané Vám nebude vinylová podlaha smrdieť v interiéri.

COREtec kompozitná vinylová podlaha je skutočne 100% vodeodolná ! Jadro totiž obsahuje cca 50% kameňa. A všetky ostatné vrstvy sú nenasiakavé. Preto vstupná časť, chodba, kuchyňa, kúpelňa nie sú problém. Nevadí jej červené víno, kečup, slaná voda a pod. Pozrite sa na náš extrémny test – žiadne ohnutie, žiadne nadúvanie! 

Pozor! To, že COREtec podlaha je 100% vodeodolná neznamená , že ju môžete montovať na mokrý podklad. Tlak môže spôsobiť deformáciu lamiel a na mokrom podklade môžu vzniknúť plesne!

A samozrejme máme klik systém na všetkých stranách lamely, pretože je to plávajúca podlaha, ktorá si nevyžaduje lepenie! Korková prírodná podložka je súčasťou všetkých lamiel, takže nepotrebujete dokupovať inú podložku! Klikni na extrémny test vo vode od 10/2017

 

Áno. Kompozitná vinylová podlaha sa môže položiť plávajúcim spôsobom až 400m2 (20x20m) bez dilatačných medzier medzi izbami – žiadne prechodové lišty alebo prahy, žiadne výškové rozdiely medzi izbami! Vinylová podlaha je vhodná do vstupnej časti, chodby, kuchyne, kúpeľne, sprchy, do rôznych miestností ako posilňovňa, sauna, zimná záhrada, miestnosť s vírivkou alebo bazénom atď. Kompozitná vinylová podlaha sa minimálne zmršťuje alebo rozpína vďaka stabilným vrstvám lamely. Stačí urobiť len po obvode min 6mm dilatáciu, ktorú zakryjú soklové lišty, pretože všetky stavebné materiály, ako sú múry a podklad pracujú.

Áno. Plávajúce kompozitné vinylové podlahy majú 0,55mm hrubú nášľapnú vrstvu, ktorá má odolnosť 33/42. Je vhodná do vysoko zaťažených kancelárskych priestorov.

Výrobca poskytuje doživotnú garanciu na kompozitné vinylové podlahy čo znamená, že Vaša plácajúca podlaha bude spĺňať účel, ktorému slúži. Napr. počas životnosti sa nerozpadnú lamely, vrchná vrstva 0,55mm sa neprešúcha až po dekoračnú vrstvu, nebudete mať špáry medzi lamelami pri dodržaní tolerancií nerovností pri podklade a nebudete mať žiadne stopy po tekutinách na povrchu.  V komerčných priestoroch je životnosť obmedzená na 10 rokov, kvôli oveľa vyššej záťaži ako v privátnom použití.


Áno. Kompozitná vinylová podlaha má špeciálne vrstvy, ktoré zabezpečujú, že povrch je mäkkší a preto je chôdza komfortnejšia. Vaše kĺby už nebudú trpieť.  Kameň, ktorý je v jadre podlahy sa nahrieva z priestorovej teploty z miestnosti a preto je teplejšia ako laminátová a drevená podlaha a tiež ako bežné vinylové podlahy. Tiež v sebe kumuluje teplo ako kachľová pec.

Áno. Kompozitné vinylové podlahy je najlepšie montovať pri 20 stupňoch. No aj v nevykúrenej miestnosti alebo vo veľmi teplej miestnosti to kompozitná vinylová podlaha zvládne. Ak však teploty budú aj mínusové alebo vyššie ako 65 stupňov, je potrebné kompozitné vinylové podlahy celoplošne prilepiť špeciálnym lepidlom, aby sa nezdeformovali.

Nie. Kompozitná vinylová podlaha je stabilná a pevná a preto nekopíruje podklad. Súčasťou každej lamely je korková podložka. Stačí dodržať toleranciu nerovnosti podkladu 4mm/2bm. Musí byť dodržané základné pravidlo: pevný, suchý a rovný podklad.

Tým, že COREtec je veľmi stabilná kompozitná plávajúca podlaha vďaka jednotlivým vrstvám lamely a stabilnému jadru, nie je potrebné ju aklimatizovať. Plávajúce podlahy môžete hneď montovať. Pretože čas sú peniaze !

Áno. Nech deti vylejú čokoľvek na kompozitnú vinylovú podlahu alebo domáci miláčikovia zanechajú na vinylovej podlahe akékoľvek výlučky, všetko toto zvládne vaša kompozitná vinylová podlaha. Kompozitná vinylová podlaha je teplá plávajúca podlaha, takže vaše deti sa budú veľmi radi na nej hrať.

Áno. 8mm plávajúca kompozitná vinylová podlaha redukuje 20db a 5mm vinylová podlaha redukuje 17db. Redukcia zvuku je spôsobená jedinečnými vrstvami, z ktorých sú lamely zložené.

Áno. Povrch sa ľahko čistí, neabsorbuje nečistoty a kompozitné vinylové podlahy majú elektrostatické prevedenie.

Áno. Celoplošne vám nalepíme kompozitné vinylové podlahy aj na stenu.

Áno. Celoplošne Vám nalepíme kompozitnú vinylovú podlahu aj na schody s podsvietením alebo vám ohneme kompozitnú vinylovú podlahu podľa vašej požiadavky.

Áno. Vieme vám vyrobiť bezfalcové masívne dvere v rovnakom dekore ako je COREtec podlaha.

Momentálne máme k dispozícii vyše 250 dizajnov, čo znamená fantastický výber nielen drevodekorov, ale aj imitácii rybích vzorov, kameňov a dlažieb. Tiež máme rôzne rozmery lamiel, ktoré buď imitujú veľké drevené podlahy alebo rozmermi sa blížia dlažbám.

Musí byť dodržané základné pravidlo: pevný, suchý a rovný podklad. COREtec kompozitná vinylová podlaha je vhodná na všetky typy zabudovaných kúrení, či už teplovodné alebo elektrické. 

Parozábrana zabráni tomu, aby sa voda dostala do pórov korkovej podložky, kde potom hrozí vznik plesne na podklade. Tiež voda môže negatívne pôsobiť tlakom na klikový spoj, ktorý sa časom môže zdeformovať. 

Preto stále nastavte vysušovací program poteru, kde sa vám počas 21 dní podklad dostatočne vysuší. Zbytkovú vlhkosť ešte skontrolujte vlhkomerom a ak je potrebné, ešte podklad dosušte ďalším intenzívnym kúrením a vetraním miestnosti.

Áno. Soklové lišty, prechodové lišty, ukončovacie lišty a schodové hrany v rovnakej farbe, ako je kompozitná vinylová podlaha, máme pre vás pripravené.

Sme hrdí na našu celonárodnú sieť maloobchodných spoločností, kde vám ponúknu špeciálne kompozitné plávajúce podlahy.

Nie, bohužiaľ nie. Preferujeme kompletný servis a odborné poradenstvo dostupné prostredníctvom našej siete špecializovaných predajcov.

Závisí to od toho, ktoré kompozitné vinylové podlahy si vyberiete. Bežná rezerva je 10-15%.

Či už ide o plávajúce podlahy, tapety alebo farby, vždy je lepšie mať viac, ako potrebujete, namiesto toho, že budete potrebovať viac ako máte. Odporúčame vám kúpiť o 10-15% viac, ako sú vaše požiadavky na štvorcové metre, aby ste sa chránili pred chybami pri inštalácii alebo inými nepredvídanými okolnosťami.

KÚPA CERAtouch® COREtec stone

Dlažba bez špárovania na click. Je to keramická minerálna plávajúca podlaha! Ide o kolekciu COREtec stone.
Viacvrstvová 100% vodeodolná prémiová keramická minerálna plávajúca podlaha s korkovou podložkou pre zdravé bývanie s doživotnou garanciou!

Všetky horeuvedené unikátne vlastnosti COREtec platia aj pre CERAtouch. Keramická minerálna plávajúca podlaha ale pozostáva z 8 vrstiev na rozdiel od COREtec. Unikátom je CERAguard, sklenené vlákna a minerálne jadro. Na vrchu je vrchná vrstva, ktorá zabezpečuje odolnosť voči poškriabaniu podlahy – termálna živica – CERAguard vrchná vrstva. Tak, ako ťažko poškriabete gresovú dlažbu, rovnako ťažo poškriabete aj CERAtouch ! Záťaž je až 34/42 – najvyššia záťaž kancelárskych priestorov. Pod vrchnou vrstvou je dekoračná vinylová vrstva – dekor, ktorý vidíte. Pod ňou sa nachádza vinylová vrstva z panenského vinylu, ktorá zabezpečuje stabilitu a mäkkosť lamely. Ďalej nasleduje vrstva zo skleneného vlákna, ktorá zabezpečuje extrémnu stabilitu. Pod touto vrstvou sa nachádza 100% minerálne jadro. Obsahuje Oxid horečnatý, ktorý sa získava z horniny magnézia. Jadro je nenasiakavé a veľmi stabilné. Nasleduje opäť vrstva skleneného vlákna a vinylová vrstva kvôli stabilite lamely. A napokon je tu korková podložka. Zabezpečuje možnosť montáže keramickej plávajúcej podlahy priamo na betón alebo anhydrit, ktorý nemusí byť v 100% stave, na keramiku, alebo starú podlahu, pretože keramická minerálna plávajúca podlaha zvláda nerovnosti až 4mm na 2bm. Nemusíte podklad stierkovať, nivelizovať atď, čím vám šetríme čas a peniaze !

Keramická minerálna plávajúca podlaha je teplejšia, ľahšia a tichšia ako keramická dlažba. Nepraskne a nie je potrebné ju špárovať – má U-drážku. Jej rôzne šarže nespôsobujú rôzne farebné rozdiely. CERAtouch lamely sú rovné bez žiadnych vydutí, ako tomu býva pri keramických dlažbách. Vyznačuje sa extrémnou stabilitou. Montáž je možná na akýkoľvek povrch, či už sú to staré keramické dlažby, staré podlahy alebo prasknutý betón. Žiadne zbytočné náklady, prach a špina! 400m2 (20x20m) montáž vcelku bez prechodových líšt alebo prahov medzi miestnosťami. Soklové lišty v rovnakej farbe ako keramická plávajúca podlaha. Rýchla montáž klik spojom s integrovanou korkovou podložkou vám šetrí čas a peniaze !

Momentálne máme k dispozícii 36 dizajnov, čo znamená fantastický výber a možnosť kombinácie dekorov a 3 rozmerov lamiel. Máme malú dlažbu, veľkú dlažbu a rozmer štandardnej lamely.

Inštalácia

Áno. Naše pevné lamely rôznych rozmerov umožňujú „plávajúcu montáž“ na rôznych existujúcich podkladoch. Montáž klikovým spojom zvládne aj priemerný montážnik pri dodržaní podmienok v návode na inštaláciu. 

Samozrejme, že nie. Váš miestny predajca rád poskytne profesionálne montážne služby. A naša plávajúca montáž klikaním udrží montážne náklady nižšie ako u mnohých iných typov podláh.

Nevyhnutnosťou je kladivo, píla a dobíjak. Dôrazne odporúčame používať dilatačné kliny a pílu s priečnym rezom s čepeľou vhodnou na plasty. Medzi ďalšie základné veci, ktoré môžete mať po ruke, patrí ceruzka, krieda a zvinovací meter.

Naše 100% vodeodolné lamely a dlaždice je možné inštalovať v ktorejkoľvek miestnosti vášho domu, od suterénu po najvyššie poschodie. COREtec je produkt pre interiér a musí byť skladovaný / inštalovaný v interiéri s regulovanou teplotou, udržiavanou medzi 13 ° – 29 ° C.

Áno. 5mm COREtec vinylová podlaha má tepelný odpor len 0,027 K/W m2. 8mm COREtec vinylová podlaha má tepelný odpor 0,066 K/W m2. CERAtouch keramická plávajúca podlaha má tepelný odpor 0,0295 K/W m2. Sú to výborné parametre, pretože nepresahujeme 0,15 K/W m2, teda naše plávajúce podlahy výborne prepúšťajú teplo. Dobrou správou je tiež to, že naše plávajúce podlahy sú vhodné aj na teplovodné aj na elektrické podlahové kúrenia zabudované v podklade! V prípade nezabudovaných elektrických roštov v podklade stále požiadajte o vyjadrenie výrobcu týchto vykurovacích telies, či je naša plávajúca podlaha vhodná na použitie. Dôležité parametre na podložku sú 350 kg/m3 a hrúbka do 3mm. Podrobné pokyny a odporúčania nájdete v návode na inštaláciu.

Nie, naša plávajúca podlaha je určená do interiéru. Ak by ste inštalovali naše plávajúce podlahy v exteriéri, bude to mať za následok zrušenie akejkoľvek záruky na produkt.

Stále je najlepšie, ak máte podklad vysušený, hlavne v prípade podlahového kúrenia. Anhydrit musí byť prebrúsený, aby tzv. škrupinka, ktorá sa vytvorí na povrchu po jeho vyliatí nezabraňovala jeho vysušeniu. Na vlhkom podklade hrozí vznik plesne, čo všetci uznáte, že nie je v poriadku, ak v novom dome máte pleseň. Ak si nie ste istí, či je podklad dostatočne vysušený, stále použite parozábranu. Súčasťou našich plávajúcich podláh je korková podložka, ktorá má póry a z ktorej sa voda nedostane, pretože sa voda tlačí hore, keď sa odparuje. A nechajte 1cm dilatáciu medzi podlahou a stenou bez líšt, aby sa Vám postupne podklad vysušil. Podrobné pokyny a odporúčania nájdete v návode na inštaláciu. Stále platí zásada, že podklad musí byť pevný, suchý a rovný! 

Áno min. 6mm, pretože aj múry pracujú.

Starostlivosť

Najskôr plávajúce podlahy povysávajte a utrite prach. Odstráňte všetky voľné nečistoty a kamienky. Potom vyčistite plávajúce podlahy mierne navlhčeným mopom s COREtec čističom. Pri premiestňovaní nábytku alebo iných ťažkých predmetov po podlahe vždy používajte filcové podložky alebo kartóny.

Plávajúce podlahy jednoducho pozametajte alebo vyčistite suchým mopom, aby ste dostali preč nečistoty, prach a kamienky. Vyvarujte sa špinavým mopom, pretože by mohli zanechať stopy, ktoré by po čase mohli vaše plávajúce podlahy otupiť. Pre dôkladnejšie vyčistenie budete potrebovať ph neutrálny čistič, takže nepoužívajte prostriedky, ako leštiaci prostriedok na podlahu. Odporúčame používať náš Denný Čistič, čo je sviežo voňajúci, rýchloschnúci a vysokokoncentrovaný čistič. Náš Denný čistič odstraňuje nečistoty pri stieraní podlahy a dodáva podlahe nový vzhľad. Nezanecháva stopy, takže zostane zachovaný pôvodný vzhľad. Odporúčame používať COREtec Intenzívny čistič na pravidelné hĺbkové čistenie. Postupujte podľa pokynov na štítku. Pred akýmkoľvek mokrým čistením vždy vopred vysajte alebo odstráňte špinu.

Nepoužívajte vysávače s rotujúcimi tyčami na tvrdé povrchy. V žiadnom prípade nepoužívajte parné čističe, pretože vysoké teplo môže spôsobiť zvlnenie a odlupovanie vinylovej vrstvy. Nepoužívajte výrobky s leskom.

Rovnako ako v prípade iných povrchov podláh budete chcieť absorbovať mokré rozliatie čo najrýchlejšie odsatím pomocou papierových alebo látkových uterákov. Podľa potreby opláchnite vodou a osušte. Zaschnuté miesta treba odstrániť jemným čistením a opláchnutím vodou. Vysajte.

Pre odolnejšie nečistoty ponúkame špeciálny prostriedok na odstraňovanie škvŕn. Odstraňovač škvŕn je špeciálne navrhnutý odstraňovač lepidla, škvŕn a znečistení ako napr. atrament, lak na topánky, fixa, guľôčkové pero, kozmetika, mastnota, olej, disperzné farby, laky a zvyšky vodeodolného lepidla na všetkých našich plávajúcich podlahách. Nepoužívajte univerzálne čistiace prostriedky ani abrazívne čistiace prostriedky, pretože tieto výrobky môžu zanechať zvyšky.

Nie. V žiadnom prípade nepoužívajte parné čističe, pretože vysoké teplo môže spôsobiť zvlnenie a odlupovanie vinylovej vrstvy. Nepoužívajte výrobky s leskom.

Jedinou najväčšou príčinou poškodenia akejkoľvek podlahy alebo povrchovej úpravy podlahy je odieranie nečistôt a kamienkov. Pokiaľ je to možné, použite rohožky pri vstupoch a dverách. Ak sa rohože kladú priamo na naše plávajúce podlahy, použite rohože bez latexového alebo gumového podkladu, aby ste zabránili možnému zafarbeniu.

Pod ťažkým nábytkom, stoličkami a stolmi používajte odolné podlahové chrániče. Použite vhodné okenné tienenie, pretože priame slnečné svetlo môže časom spôsobiť vyblednutie farby podlahy.

V neposlednom rade môžete podlahu vyčistiť pomocou nášho čističa COREtec Denný čistič . Náš Denný čistič, špeciálne vyvinutý na každodenné čistenie, je sviežo voňajúci, rýchloschnúci a vysokokoncentrovaný čistič.

Vinylová podlaha má veľmi odolný povrch, ale aj napriek tomu, ak máte škrabance, pozrite si, ako si viete odstrániť škrabance sadou na škrabance od Dr.Schutz sprej a pero.